Goldman Sachs of: pas op met je openhartige e-mails!!

Door: Willem Scheepers Gepubliceerd op 19 apr, 2010 in de rubriek Verandermanagement
Kennisbank onderwerpen: Probleemoplossing en besluitvorming, Crisismanagement

Opleiding

Boek van de week

Agenda

Workshop

NVP Overijssel organiseert op 15 februai een bijeenkomst over ontslagrecht. Hieronder leest u over de ins en outs van deze bijeenkomst. Inhoud In deze interactieve workshop zal aan de hand[...]

van de regen in de e-drup....

Na Lehman Bros. staat nu Goldman Sachs in het middelpunt van de belangstelling. Eenvoudig gezegd: beide bankiers toonden onoirbaar gedrag & dat zowel voor als tijdens de ‘crisis’.

Wat Goldman Sachs ons i.i.g. nu al leert dat is dat je voorzichting dient te zijn met de inhoud van je e-mails: “Uit e-mails van de trader blijkt trouwens dat verantwoordelijken binnen de bank ervan overtuigd waren dat de markt op instorten stond en dat de producten zo snel mogelijk de deur uit moesten. Die e-mails – en mogelijk gênante onthullingen tijdens de rechtszaak – dreigen het beeld te versterken van cynische en hebzuchtige Wall Street-banken die er niet voor terugdeinzen tegen de belangen van hun eigen klanten handel te drijven.” Bron: Het FD ‘Zondvloed bedreigt Goldman’.

Het is (zéér) opmerkelijk dat we zo hardleers zijn v.w.b. de inhoud van onze e-mails. De ramp met de Space Shuttle Columbia in 2003 leerde ons al dat één e-mail, zelfs ‘de ruimte in’ verzonden, veel (management)besluiten pijnlijk duidelijk kan maken. Ook Lehman bleek zo hardleers

Toch zijn dergelijke openhartige mails niet zonder gevolgen; Het FD: “De rechtszaak geeft extra munitie aan voorstanders van beperkingen op ondoorzichtige tradingactiviteiten door banken.” Wie volgt?

(Nb; Goldman Sachs is ook de bank die ‘Het Werk van de Heere doet’!)

Tags: , , , ,

2 Reacties

[...] zagen dat al bij Lehman Bros, maar ook bij Goldman Sachs waren er al eerste ‘proeven van (on)bekwaamheid’. The Washington Post heeft nu beslag [...]

[...] Goldman Sachs of: pas op met je openhartige e-mails!! [...]

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over ManagementPro.nl